Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy Szkoły:
poniedziałek - piątek 7:30-15:30
14.09.2016 •

Uroczyste otwarcie pracowni chemicznej w naszej szkole !

Uczniów kochajÄ…cych chemiÄ™ i doÅ›wiadczenia chemiczne uczÄ…cych siÄ™ w Liceum w Powiatowym Zespole SzkóÅ‚ Ponadgimnazjalnych nr 1 im. M. Kopernika w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej z pewnoÅ›ciÄ… ucieszyÅ‚o otwarcie nowej, partnerskiej pracowni chemicznej ufundowanej przez firmÄ™ BASF.  Uroczyste otwarcie pracowni nastÄ…piÅ‚o 10 wrzeÅ›nia, o godzinie 11.00 w budynku szkoÅ‚y.  Uroczystość rozpoczęła siÄ™  przeciÄ™ciem wstÄ™gi. Organizatorzy – firma BASF-  przygotowali oprócz krótkiej prezentacji zakÅ‚adu , niespodziankÄ™ w postaci specjalnych pokazów „Chemiatomy, czyli BASF inspiruje do odkryć”. Pokaz przygotowali przedstawiciele Humanitarium WrocÅ‚awskiego Centrum BadaÅ„ EIT+ oraz ambasadorzy edukacyjnego profilu Chemiatomy na Facebooku . Również uczniowie naszej szkoÅ‚y przygotowali pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych. Zaprezentowane eksperymenty nosiÅ‚y tytuÅ‚y: Lustro srebrne, Chemiczna lampa, Chemiczne jojo, samopompujÄ…ce siÄ™ baloniki, pasta dla sÅ‚onia. Obydwa pokazy wzbudziÅ‚y duże zainteresowanie i bardzo siÄ™ podobaÅ‚y. Po części oficjalnej wszyscy goÅ›cie zostali zaproszeni na skromny poczÄ™stunek.

Barbara Honc

• Chwalimy siÄ™