Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy Szkoły:
poniedziałek - piątek 7:30-15:30
A A A
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej
  • English
  • Polski
  • Deutsch
24.04.2020 •

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

 
 
 
 
 
 
 Drodzy Absolwenci!  Szanowni Rodzice!

 

Gdy przed kilkoma laty przekraczaliście po raz pierwszy progi naszej szkoły, widziałam w Waszych oczach zaciekawienie, niepewność, u niektórych  nawet obawę i lęk przed tym, co Was czeka w nowym miejscu.  Dziś, gdy skończyliście szkołę, z pewnością czujecie  radość, ulgę, choć także i odrobinę smutku… Bo przecież  wiele razem przeżyliśmy i to nie tylko na lekcjach i uroczystościach szkolnych. Były też przecież  inne wesołe i przyjemne imprezy czy wspólne wyjazdy i wycieczki.  Kończy się bowiem pewien etap w Waszym życiu. Przestajecie być uczniami, za chwilę będziecie maturzystami.

 


Egzamin maturalny – zdajcie jak najlepiej! Tak, aby pozwolił Wam on realizować zamierzone plany.  Po nim przed Wami najważniejsza próba – samodzielne, dorosłe życie. Bądźcie w nim śmiali, zdecydowani i odważni w głoszeniu prawdy. Nie bójcie się samodzielnych sądów i opinii, bądźcie ciekawi wiedzy i śmiało ją zdobywajcie. Podejmujcie przemyślane, ale i odważne decyzje.   Nigdy nie traćcie też nadziei i wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego bliźniego, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć.

 


Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie teraz w sercach. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Ale i też nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.

 


Rozstając się już z Wami, drodzy Abiturienci, pragnę też wyrazić uznanie Waszym rodzicom. Dziękuję Państwu za zaangażowanie i pomoc w różnorodnych przedsięwzięciach. Bez Waszej dobrej woli, energii i chęci współpracy nasze szkolne życie nie byłoby tak urozmaicone. Gratuluję Wam mądrych i wspaniałych dzieci.

 


Chcę wyrazić nadzieję, że czas razem przez nas spędzony tutaj w szkole  nie był okresem straconym, ale  był wspólną, dobrze przeżytą „szkołą życia”.

 


Tradycyjnie już żegnając się z Wami, życzę, zarówno w swoim imieniu jak i wszystkich nauczycieli  „połamania piór” na egzaminach , wszystkiego najlepszego, wiele szczęścia i dużo, , dużo zdrowia!

Dyrektor i nauczyciele  Powiatowego Zespołu Szkół nr1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej 

 

« powrót
  • Chwalimy się
  • Projekty unijne
  • Facebook

Newsletter